FİRUZAN TANER AKADEMİ Güzellik Uzmanlığı & Estetisyenlik Eğitimi​

* MYK onaylı belge - MEB onaylı sertifikalı Güzellik Uzmanlığı & Estetisyenlik Eğitimi alıp bir çok iş kolunda profesyonel olarak çalışabilir ve meslek sahibi olabilirsiniz.

Güzellik Uzmanlığı & Estetisyenlik Eğitimi​

Eğitimde Neler Öğreneceğiz

Kozmetoloji
Kozmetiğin Tarihçesi
Hijyen
Müşteri İlişkileri
Satış Teknikleri
Salon Açma ve İşletmede Danışmanlık
Anatomi – Fizyoloji
Doku Bilimi
Deri Bilimi
Cilt Analizi ve Cilt Tipleri
Cilt Hastalıkları
Ürün İçerikleri ve Etken Maddeler
Tıbbi ve Kozmetik Terimler
Cilt Bakımı
Leke Tedavileri
Sağlıklı Beslenme ve Diyet
Vücut Bakımları
Bölgesel İncelme
G5 Masajı
Klasik Masaj
Lenfatik Drenaj
Aromaterapi ve Selülit
Selülit Masajı
Kirpik Lifting
Temel Makyaj
Epilasyon
Lazer epilasyon
İğneli epilasyon
Depilasyon

Kısaca Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Güzellik uzmanlığı eğitimi & Estetisyenlik eğitimi, güzellik ve bakımı seven ve bu meslekte kariyer edinmek isteyen, ön koşulsuz katılabileceği çok değerli bir eğitim programıdır. İş yeri açmayı düşünen kişilerin alması gereken anahtar eğitimdir. Gelişmeye açık bir meslek dalıdır. Bu eğitimin sonunda M.E.B. Belgeli 4. seviye güzellik uzmanı olarak kariyer basamağında büyük bir adım atmış olursunuz.

“Estetisyen & Güzellik Uzmanı”, güzellik hizmeti verilen alanlarda cilt sağlığı ve görünümünü iyileştirmek için çeşitli bakım ve işlemleri uygulayabilen, cilt ve vücut bakımı, epilasyon, çeşitli zayıflama teknikleri ile cihaz kullanımı gibi kişisel hizmetler sunan kişilere denir. Aynı zamanda, “Estetisyen & Güzellik Uzmanları“ daha birçok işlemi tek başına gerçekleştirebilen nitelikli kişilerdir. Bu eğitimde amaç bu nitelikli bireyleri ortaya çıkartmaktır.

Tüm sağlık ve temizlik kurallarına dikkat ederek cilt ve vücut bakımı ile ilgili tüm uygulamaları, kozmetik bilimi ve teknolojisinden yararlanarak, belirli bir zaman içerisinde yapan kişilere Estetisyen denir. Cilt terapisti de denilen estetisyenler, uyguladıkları işlemler neticesinde bedensel ve psikolojik sağlığa da büyük ölçüde katkıda bulunurlar. Ancak tıp doktorları değildirler.

Günümüzde, her alanda olduğu gibi, güzellik sektöründe de teknoloji ilerledikçe ve estetik algısı değiştikçe estetisyenliğe ilgi  artmaktadır. İnsanın sağlıklı olma ve doğal güzelliği ön plana çıkarma isteği güzellik sektörünü her daim bir adım önde tutacaktır. Estesiyenlik, cilt ve vücut bakımı, epilasyon, depilasyon, makyaj, masaj, zayıflama gibi kişisel bakım işlemlerini uygulayan bir meslek dalıdır.

Cildi tanıma, ürün kullanımı ve cilt tedavilerine yönelik çalışmalar estetisyenliği kapsar. Yaşlanma belirtilerini geciktirmek, daha genç ve canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için estetik uygulamalar yaptırılmaktadır. Tüm bu uygulamaları yapan kişilerin de, mutlaka sertfikalı, alanında uzman kişiler olması gerekmektedir.

Estetisyen tarafından yapılan uygulamalar sadece tedavi amaçlı değildir; kendini iyi hissetmek, sağlıklı ve dinç bir bedene sahip olmak için de çeşitli işlemler uygulanır. Estetisyenlik, her yaş grubuna uyan bir meslektir. Ayrıca geleceği parlak ve iş imkanı oldukça yüksek bir meslek dalıdır. Firuzan Taner Akademi bünyesinde gerçekleştirilen Güzellik uzmanlığı eğitimini alarak kariyerine giden bu yolda büyük bir adım atmış olacaksınız.

Bu pozisyonda görev alabilmek için yerine getirmesi gereken ilk şey Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olmaktır.

FİRUZAN TANER AKADEMİ

TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI EĞİTİMİLERİNİ İNCELE!

FİRUZAN TANER AKADEMİ İLE PROFESYONELLİĞE İLK ADIMINIZI ATIN!

Öğrencilerimize Dünya Yeniliklerine Uygun, Sektörlerin Tüm İstek ve İhtiyaçlarını Karşılayabilmelerini Sağlayacak, Teori ve Uygulamaları Eksiksiz Şekilde Öğrenecekleri, Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Programları Sunmaktayız.

FİRUZAN TANER AKADEMİ EĞİTİM SPONSORLARIMIZ

Platinum Sponsors

Gold Sponsors

FİRUZAN TANER AKADEMİ Eğitim Süresince Olduğumuz gibi Eğitim Sonrasında da Yanınızdayız!

FİRUZAN TANER AKADEMİ

NUMARANIZI BIRAKIN BİZ DÖNÜŞ YAPALIM!